Otázky a odpovědi

Za jak dlouho se naučím anglicky?

Tak tohle je otázka, kterou dostávám velmi často. Je velmi těžké říct, za jak dlouho se naučíte mluvit anglicky. Záleží na tom, jak jste na tom s angličtinou teď. Jestli už máte nějaký základ nebo ne, taky na tom - kolik času jste ochotní učení věnovat a tak dále.

Například studenti, kteří jsou "věční začátečníci", takže umí spoustu slovíček, ale neumí dát dohromady větu a stydí se mluvit, se rozmluví za 2 až 3 měsíce.

—————

Kolik času musím angličtině věnovat týdně?

Aby byla naše metoda úspěšná, musíte chodit na lekci dvakrát týdně. Vaše domácí příprava spočívá v tom, že si doma pouze přečtete nově probranou lekci. Žádné učení, pouze jedno rychle čtení mezi jednotlivými hodinami.

—————

Jak se naučím psát, když stále jen mluvím?

Na našich hodinách aj se také píší diktáty. Ale nemusíte se ničeho bát. Diktát se píše jen z probrané látky, to znamená ze slovíček, které jste několikrát slyšeli a četli. Diktát zabere z hodiny sotva 5 minut. Potom si ho berete domů a opravíte. Pokud uděláte chybu, slovíčko několikrát opíšete pod diktát. Tak v něm neuděláte znova chybu. Pokud jste udělali v diktátě více chyb, budete ho psát ještě jednou. A očekává se, že tentokrát už bez chyby.

—————

Co mě to bude stát?

  • Bude Vás to stát čas. Na lekci musíte přijít dvakrát týdně! A mezi jednotlivými lekcemi si musíte rychle přečíst novou látku.
  • Bude Vás to stát usílí. Někdy byste raději dělali spoustu jiných věcí, ale vydržte a zbavte se nálepky "věčný záčátečník", zbavte se studu mluvit. Nejde se učit anglický jazyk tak, že přijdete jednou týdně na hodinu a jinak se na to ani nepodíváte. To je pak běh na dlouhou trať, minimálně na několik let. Což Vás bude stát spoustu peněz a výsledek bude hodně slabý. To mi nechcem!!! Zakousněte se a pár měsíců vydržte!
  • Bude Vás to stát peníze. Lekce trvá 60 minut stojí 250 Kč. Pokud nechcete chodit samy, vemte sebou někoho z rodiny, nebo někoho z přátel. Cena se nemění. První hodina je zdarma a zcela nezávazná. Nikdo Vás nebude přemlouvat. Odejdete domů a necháte si to v klidu projít hlavou. Nikdo Vám pak nebude volat a ptát se, kdy přijdete. Další krok je na Vás.

—————Aukro.cz